Adblock Nedir? Nasıl Kurulur?

Bu makalemizde sizlere Adblock Nedir? Nasıl Kurulur? ile alakalı ayrıntılı Program tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Adblock Nedir? Nasıl Kurulur? 2022 gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

İnternet reklamlarından bıktıysanız ve bunu engellemenin bir yolunu arıyorsanız, Adblock nedir? Sorusunun cevabını öğrenmeniz gerekiyor. Adblock; Apple Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Google Chrome web tarayıcılarında çalışan bir eklentidir. Bu eklenti iOS ve Android içinde geliştirilmiştir. Michael Gundlach’ın yapımcısı olduğu Adblock ile bütün reklamları engellemeniz mümkün.

Reklamların internet ortamına girmesi ile birlikte birçok web tarayıcıda reklamlar yayınlanmaya başladı. Tabi, internet endüstrisi içerisinde gerekli bir gelir kaynağı olan reklamlar, bazı zamanlarda fazla çıkması ile birlikte rahatsızlık veriyor. Peki, bu rahatsızlık nasıl giderilmelidir? İşte, tam da burada Adblock nasıl kurulur? Sorusu devreye giriyor. Reklam engelleme programı olarak kullanabileceğiniz Adblock’un kurulu gayet basit. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Adblock Nasıl Kurulur?

Reklam engelleme için kullanılan Adblock kurulmu gayet basittir. İnternet tarayıcılar ve işletim sistemlerine göre yükleme konusunda farklılıklar olabilir. Ancak, kurulum kolaydır. Kurulum kadar önemli olan bir diğer husus ise Adblock ayarlarıdır. Ayarları doğru yapmadığınız taktirde bir işe yaramayacaktır.

  1. İlk olarak web tarayıcınıza uygun bir eklentiyi seçin.
  2. Daha sonra sizlere sunulmuş olan aşamaları takip edin.
  3. Reklam engelleyici kurulumunu tamamlayın.

Reklam Engelleme Uygulamaları

Adblock Chrome: En çok kullanılan web tarayıcılarından olan Chrome Web’in uygulama mağazasını ziyaret edin. Daha sonra karşınıza bir arama ekranı çıkacaktır. Bu ekrandan Adblock’u aratın. Karşınıza çıkan ekranda Adblock indirme işlemini başlatın ve inmesini bekleyin. Daha sonra kurun ve çalıştırın. İşte bu kadar basit. Dilerseniz, ek olarak ayarlarını yapabilirsiniz.

Adblock Opera: Opera tarayıcısının uygulama mağazasına gidin ve Adblock araması yapın. Karşınıza Adblock eklentisi çıkacaktır. Buradan seçimi yapıp indirin. Daha sonra ise sadece kurun ve kullanmaya başlayın.

Adblock İos ve Android: Genel olarak programlar bu iki işletim sisteminde de farklı çalışır. Ama Adblock bu iki işletim sisteminde de sorunsuz çalışıyor. İki işletim sisteminin de mağazasına girin ve Adblock araması yapın. Arama yaptıktan sonra kurun. Kurulum aşamasında web’den pek bir fark yok.

Adblock Safari: Safari genişletmeleri bağlantılarına tıklayın ve App Store girin. Daha sonra ise Adblock uygulamasını aratın indirin. Kurulumu yapın ve kullanmaya başlayın.

Yorum Yap