Botoks Etkisi Olan Yüz Maskeleri

Cildimiz her geçen gün yaşlanmaya biraz daha yaklaşıyor ve bu durum herkes için kaçınılmaz görünüyor. İçinde bulunduğumuz her yeni gün yaşlanmaya bir adım daha yaklaştırıyor. Cildimiz her geçen gün kolajen miktarını bir parça daha eksiltiyor. Bu nedenle yıllar geçtikçe kırışıklık sorunuyla gün gelip herkes yüzleşecektir. Ama buna bağlı olarak bir de bizim sebep olduğumuz durumları da göz önünde bulundurmalıyız. Yani yaklaşık 30 sene sonra göreceğimiz kırışıklıklarla yanlış yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları gibi nedenlerle 10 sene sonra görmemiz üzücü olacaktır. Bu durumda yaşlanma belirtilerinin biraz da bize bağlı olduğunu bilmeliyiz. Botoks etkisi olan yüz maskeleri ile cildimizi daha uzun süre genç tutmak mümkündür.

Kırışıklık Önleyici Cilt Maskeleri

Bazı cilt maskeleri vücuttaki kolajen miktarını dengeliyor ve kırışıklıkların da kapanmasında etkili oluyor. Oluşacak yeni kırışıklıkları ise önlemesi büyük bir avantaj sağlıyor.

  • En İyi Kırışıklık Önleyici Maya Maskesi

Botoks etkisi yapacak en iyi maskeyi arıyorsanız size cevabımız maya maskesi. Mayanın içinde bulunan canlı organizmalar sayesinde hiçbir maskede göremeyeceğiniz etkileri görebilirsiniz. Cildinize uyguladıktan sonra maya hareket geçer. Bunu hissedersiniz. Cildinizde işlem yapmaya başlar. Sürekli yapmaya devam ettiğinizde cildinizde gözle görülür değişiklikler fark edeceksiniz. Bunun için yaş ya da kuru maya kullanabilirsiniz. Her ikisi de kırışıklık önleyicidir. Kuru maya aynı zamanda leke gidericidir.

Malzemeler(kuru maya tarifi için):

  • 1 yemek kaşığı kuru maya
  • 1 yemek kaşığı ılık süt
  • Birkaç damla yeni sıkılmış limon suyu

Yukarıda gördüğünüz bütün malzemeleri karıştırın. Sütün ılık olmasıyla birlikte maya daha kolay eriyecektir. Krem ya da macun kıvamına gelen maskeyi cildinize sürün. Bunun yaparken göz çevrenize dikkate edin. Fazla yaklaştırmayın ki limon suyu yakmasın. Maskeyi yüzünüzde kuruyana kadar tutun. Tamamen kurumasını beklemenize gerek yok çünkü cildinizi tahriş etmemesi gerekiyor. Fazla kuruluk rahatsız edici olabilir. Ilık suyla maskeyi yıkayın. Sonra soğuk su uygulayın. Mayanın hareket geçtiği yerlerde kırmızılıklar görebilirsiniz. Buralarda kan dolaşımı hızlandığı için kırışıklık oluşumunu engelleyecek ve cildinize botoks etkisi yapacaktır.

  • Kadınların Yeni Gözdesi Pirinç Maskesi

Pirincin cilt üzerinde onarıcı etkisi bulunuyor. Zamanla yıpranan ciltteki ölü hücrelerin atılması ve cildin onarılması için pirinç maskesi çok etkili bir yöntemdir. Bu yöntemle pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bir süre düzenli kullandığınızda cildinizi gençleştirdiğini fark edeceksiniz. Pirinç maskesinin mucizevî etkilerinin olduğu artık biliniyor.

Yapılışı: İşte Malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı pirinç
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı süt (ılık olması tercih edilir)

2 yemek kaşığı pirinci yıkayıp haşlayın. Haşlama suyunu ayırıp süzdüğünüz pirinci ezin. Üstüne 1 tatlı kaşığı balı ve 2 yemek kaşığı ılık sütü ekleyin. Hepsini karıştırıp krem yapın. Bu maskeyi cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Cildinizin gerilmesine siz de şaşıracaksınız. Ilık su ile süre bitiminde yıkayın. Botoks etkisi olan yüz maskeleri arasında pirinç maskesini her hafta düzenli uygularsanız sonuç alabilirsiniz.