Dünyanın En Güzel 4 Ülkesi

Dünyanın En Güzel 4 Ülkesi

Kültür, doğa güzellikleri ve tarih açısından sınıflandırma yaparak dünyanın en güzel ülkeleri sıralaması yapmaktan çekinmiyoruz. Çünkü, herkese hoş gelen ülkeler vardır. Ben de bugün doğa güzelliği, coğrafyası ve kültürü ile bana ilginç gelen ülkelerin derlemesini yaptım. Elbetteki dünyanın en güzel ülkesi şudur diyemeyiz. Bu yüzden birden fazla gezilebilecek ülkeleri kaleme aldım. Buyrun, birbirinden güzel ülkelere geçelim;

Sıcakkanlı Brezilya

Brezilya gezi rehberi dediğinizde karşınıza ilk çıkan şey karnavallar ve sahiller olacaktır. Fakat, Brezilya sadece bunlarla sınırlı bir ülke değildir. Brezilya sıcakkanlı insanların bulunduğu ve farklı bir kültürün yaşandığı bir ülke olarak karşımıza çıkıyor. Amazon ormanları, doğal güzellikleri, şelaleri ve futbol ruhu ile ziyaretçilerine bambaşka bir deneyim sunuyor.

Soğukkanlı Norveç

Kuzeyin incilerinden birisi olan Norveç için Norveç gezi rehberi araması yaptığınızda ilk olarak karşınıza çıkacak şey Reine Köyü olabilir. Çünkü, bu köy Norveç’te bulunan ve sıkça objektiflere yansıyan enteresan tasarımdaki bir köydür. Dağlar, kayalar, fiyortlar, Trondheim ve Bergen şehirleri ile gezilmesi gerekilen bir ülke olan Norveç’te Trolltunga Trekkin rotaları ile birlikte birçok şeyi görebilirsiniz.

Gizemli Meksika

Meksika tarihi genel olarak bilinmez. Gerek coğrafyamıza uzaklığı gerekse internette karşılaşmamız sebebi ile tarih açısından çok zengin bir ülke olan Meksika gözden kaçabiliyor. Meksika gezi rehberi dendiğinde ilk olarak dünyanın büyük 3. Piramidi olan Teotihuacan piramidi ile başlayalım. Bu piramitin nasıl yapıldığı hala merak konusu. Görünüşü ise inanılmaz. Ayrıca, Ölüler günü festivaline denk gelirseniz farklı bir gün yaşamanız mümkün. Tabi son olarak Chicken Itza Pirimidine de değinmeden olmaz. Doğal bir yapısı olan ve içerisinde mağaralar bulunan bu piramidi gezmeden ölmeyin.

Bambaşka Diyar Tayland

Bambaşka bir aurası ile birlikte karşımıza çıkan ülke için Tayland gezi rehberi yazdığınızda karşınıza ilk olarak tapınaklar çıkacaktır. Çünkü, bu ülke adeta tapınaklar ülkesi. Tabi, gece hayatına da değineceğiz. Khao San Caddesi boyunca bir sürü tapınak sizleri karşılıyor. Phi Phi, Phuket, Samui ve Phangan adaları da ayı güzellikte. Fakat, uyarmak gerekirse geceleri dışarı çıkmamanızı öneririz. Geceleri, dışarı da bambaşka insanlar ve piyasa yer alıyor. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.

Yorum Yap