En Ucuz Sağlık Sigortası Yapan 5 Şirket

Sağlık, geçmişten günümüze bireyler için en önemli unsurların başında gelmektedir. Günümüzde ise, teknolojinin gelişmesi ve insan paydasına katkı sağlayacak kuruluşların artış göstermesi ile birlikte sağlık sigortası yapan firmaların sayısı da fazlasıyla artış göstermiş, adeta sektörde bir rekabet oluşmuştur. Bu rekabet en çok firma ve sigorta şirketi tercihi konusunda kararsız kalan vatandaşlara yaramış, kendilerine en olumlu ve iyi imkanları sunan firmalar tercih edilmiştir. Günden güne gelişen rekabet ortamı ve Pazar piyasası, kararsız kalanların işine gelmiştir. Peki ya en ucuz sağlık sigortası yapan 5 şirket hangisidir? Bu şirketler güvenilir midir? Ucuza sağlık sigortası yapmaları, kafanızda soru işaretleri oluşturmalı mıdır? Bunların cevabını verelim.

Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası, tamamlayıcı ve özel sağlık sigortası olarak ikiye ayrılıyor diyebiliriz. En ucuz sağlık sigortası yapan 5 şirket için ise, ikiye ayrılan bu kategoriler kapsanacaktır. Sağlık sigortası hakkında en detaylı bilgiyi almak, firmaların kendi iletişim adresleri vasıtasıyla bağlantı kurmak ve konuşmaktır. Fakat yakın çevrenizdeki kişiler de sizlere tavsiye anlamında bir fikir verebilir, deneyimlerini anlatarak aklınızda olumlu bir kazınma yaşatabilir. En iyi sağlık sigortası şirketi arayışı içerisinde iken bir yandan da bunu ucuz bir biçimde yapan kuruluşu bulmak adına, dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır.

Sağlık Sigortası Hasar Ödeme Oranı

En ucuz sağlık sigortası şirketleri derken, sağlığınızdan olmayın. Ucuz fiyatlara sağlık sigortası yapma garantisi veren şirketler, zaman zaman hasar ödeme oranını çok düşük meblağlarda tutabiliyor. Bu durum da, sizlerin mağduriyet yaşamasına ve adeta yağmurdan kaçarken doluya tutulmanıza neden oluyor. Hasar ödeme oranının düşük olduğu sağlık sigorta şirketleri bağlamında, eğer maliyetli bir hastalık ile karşı karşıya kalırsanız, düşündüğünüz karlı anlaşma sizin için bir kabusa dönüşebilir. Maliyetli hastalık, hayal kırıklığı yaşama sürecinizi hızlandıracaktır. Bu nedenle Hasar Ödeme Oranı detaylarına dikkat ederek firmanızı seçmelisiniz.

Hasar Talebine Geri Dönme

Sağlık sigortası çeşitleri arasında, bir yandan da geri dönüşü hızlı olan firmaları tercih etmekte fayda var. Hastaneye geldiniz, banko görevlisi sigorta şirketinden provizyon onayı istedi. BU onay, sigorta şirketi tarafından uzun bir süre zarfı dahilinde tamamlanıyorsa, fazlasıyla vakit kaybı yaşamanız son derece muhtemeldir. Bu nedenle provizyon işlemlerini hızlı yapan ve bunun yanı sıra hasar ödeme oranı yüksek olan yerleri tercih etmelisiniz.

En Uygun Sağlık Sigortası Yapan Şirketler

  • Acıbadem Sigorta
  • Allianz Sigorta
  • Anadolu Sigorta
  • Ak Sigorta
  • Axa Sigorta
  • Groupama Sigorta
  • Mapfre Sigorta
  • Ergo Sigorta
  • Eureko Sigorta, bugün Türkiye’de en çok tercih edilen sağlık sigortası şirketlerinin başında gelmektedir

Bu nedenle ucuz sigorta kriterinizin yanı sıra, üstte belirtmiş olduğumuz unsurlara da dikkat ederek hem sağlığınızı hem de cebinizi etkilemeyecek bir firma bulabilirsiniz.