Gözler insanın en hassas organlarından birisidir. Gözlerde meydana gelen çapaklanma görme konusunda çeşitli sıkıntıların yaşanmasına neden olduğundan dolayı göz çapaklanması ile mücadele içerisinde olan kişiler göz çapaklanmasına ne iyi gelir diye merak etmektedir. Sizlerde bu çapaklar ile mücadele ediyorsanız göz çapağına ne iyi gelir gelin öğrenelim.

Kimi zaman umursamadığımız göz çapaklanması aslında birçok hastalığın habercisi olabilir. Özellikle göz nezlesi olmamaya özen gösteriniz. Bu yazı dizimizde sizlere göz çapaklanması karşı nelerin iyi geldiğinden bahsetmek istiyoruz. Gözlerinizi sevin ve gözlerinizi korumaya özen gösterin. Özellikle bayan arkadaşlar güzelleşmek uğruna merdiven altı kozmetik ürünlerinden sakının. Gelelim göz çapaklanmasına nelerin iyi geldiğine.

Sizlere büyük annemden öğrenmiş olduğum bir yöntemi aktarmak istiyorum. Lise yıllarımda kaynak yaparken aşırı derecede gözlerim ağrımaktaydı ve gözlerim aşırı derece çapaklanıyor. İlk zamanlar çok korkmuştum. Babaannemin yöntemi sayesinde göz çapaklarından kurtuldum. Süzdürdüğünüz bir miktar çay suyuna pamuğu batırıp pamuğu ıslatınız. Her akşam yatmadan önce çay suyuna batırdığınız pamuk vasıtası ile gözlerinize masaj yapınız. Bunu bir hafta tekrarlamanız durumunda göz çapaklarınızdan kurtulacaksınız.

Yaban Mersini: Genel göz hastalıklarına şifa olan bu nebat gözde meydana gelmiş olan iltihap meselesine de gayet fayda sağlamaktadır. Yabam mersini nebatının içinde bulunan antioksit madde gözlerde çapaklanmaya yol açan enfeksiyonlaşmanın yok edilmesi için de tüketilebilir.

Böğürtlen: Antioksit yapısı yardımıyla sağlamlaştırıcı tesiri mevcuttur. Gözlerde devamlı ileri gelen çapaklanma problemi oluyorsa bu nebat hem besin olarak bununla beraber temizlik gayeli tüketilebilir.

Rezene: Çapaklanmanın olduğu zamanlarda çayı hazırlanmalı ve elde edilmiş çay ile gözler silinmelidir. Sadece gözler silinirken çok bastırılmamalı ve hafif biçimde hijyenliği sağlanmalıdır. Aksi halde gözlerde kanlanma ve kızarıklığa sebep olabilirsiniz.

Adaçayı: Çapaklanmayı ve çapaklanmadan kaynaklanmış kızarıklıkların ortadan kaldırılmasında ciddi yararları olan bir nebattır. Adaçayı normal bir nebat çayı hazırlanır gibi hazırlanmalıdır ve bir çay tabağının içine 3 yiyecek kaşığı ilave edilmelidir.

Bu tabakta yer edinen ılık çaya temiz bir pamuk batırılıp gözlerin etrafı ve çapak olan bölgeler temkinli bir halde silinmelidir. Şayet ki öteki gözde çapak meydana gelmemiş ise o göze kullanılan havlu yahut peçete sürülmemelidir. Bulaşıcı yapısı olan bu rahatsızlık genel anlamda tek gözde husule gelmiş ise öteki gözde de oluşabileceği anlamına gelir. Bu yüzden dikkatli olunmasında fayda var.

Yorum Yap