Sezonlar boyu izlediğimiz artık ailemizden birisi olarak gördüğümüz dizi karakterlerinin bir bir gidişini izlemek zorunda kaldık. Biz mutlu son beklerken bizim önümüze deliler gibi ağlayacağımız final sahnesi sundular. Ağlamaktan cılkımızı çıkartan 13 yerli dizi listesini sizler için özel olarak hazırladık.

Hazin Gecesi 

Milyon tane engel atlattılar. Bir güldüler bir ağladılar. Ancak aşklarından hiç vazgeçmediler. Havin ve Boran sonunda mutluluğu yakalar. Onlar kavuşur biz mutlu oluruz diye düşünürken Boran final sahnesinde öldü. Kimse inanmadı tabi herkes yhaa bak en sonda çıkacak el ele yürüyecekler öyle bitecek dizi. Diyerek umutlu bekleyişini sürdürse de Boran maalesef öldü.


alsancak escort

Suskunlar

Suskunlar dizisi ilk sezonun ilk bölümünden son sezonun son bölümüne kadar ülkece hepimiz o kadar çok ağlattı ki artık gündelik hayatımızda akıtmaya gözyaşı bırakmadı. Dizi bizi bu kadar ağlatınca final sahnesinde güldürür diye umut ettik. Ecevit Ahusu’na kavuşur dedik. Ama senaristler kavuşmalarına izin vermedi. Ecevit çocukluk aşkı Ahu’nun kollarında gözlerini yumarken “ en güzeli ne biliyor musun ölüyorum ama senin kollarındayım” repliği ile göz pınarlarında kalan son damla yaşı da akıttı. Ecevit’in Ahu’nun kollarında ölmesi ve arkada çalan Ahmet Kaya ayrılığın hediyesi şarkısı ve ülke olarak bizi dağıttı. Aramızda hala o sahneyi açıp kıs kıs ağlayanlar var.

Merhamet

İki en yakın arkadaş yedikleri içtikleri ayrı gitmiyordu. Birisi bir mafya ya aşık oldu. öbürü mafyanın kardeşi ile yıllar önce yarım kalan aşkı’na devam etti. Narin yıllardır sevdiği adamla evlendi hatta bir çocuğu bile oldu. Deli dolu neşe kaynağı olan Deniz ise herkese Racon kesen ama kendisine gelince kuzudan farksız olan adamla çok mutluydu. Ancak final sahnesinde olan olaylardan sonra attı kendisini arabaya. Arin arkadaşını yalnız bırakır mı hemen arkasından o da bindi. Son sürat orman yolundan ilerlerken sevdikleri adamlar arkalarından onları korkuyla takip edip yetişmeye çalışıyorlardı. Ancak Narin ve Deniz o hızla giderken arabaları yuvarlandı ve ikisi de öldü. Son sahnede kavaklar şarkısı eşliğinde cennet gibi bir sahilde iki kız arkadaşı koştururken gördük. Deniz Narin’e hamile olduğunu söyledi. Bu sahnede ağlamayan varsa onu tüm içtenliğimle tebrik ediyorum.

Şeref Meselesi

Kötülükler yaptı, çok kızın canını yaktı, hatta kendi kızını bile bir ara istemedi. Ancak kendisini bize sevdirmişti. Mafyatik işleri yüzünden başı belaya giren Yiğit olayların kızıştığı bir noktada kendisini kardeşinin önüne siper etti. Son sahnede küçük kızı ile duygu dolu bir vedalaşma yaşadı. Ancak kız Yiğit’e bir kere bile baba dememişti çünkü amcasını babası olarak biliyordu. Oralar biraz karışık ama Yiğit’in kızına vedası izleyen herkesin boğazını düğümlemeyi başardı.

Dudaktan Kalbe

Lamia deliler gibi aşık olduğu Kenan’ı Türkan Şoray mantığıyla düşünerek sevgi neydi sevgi emekti diyerek terk etti ve Cemil ile mutlu bir yola çıktı. Lamia Cemil ile düğününü kutlarken Kemal yalnızlıklar içerisinde keman çalıyordu. Sende az çektirmedin Lamia’ya şimdi Kemalcim kız haklı bir noktada.

Doktorlar

Kendisi hayatımızdan bir türlü çıkamayan bir diziydi. Milyon tane final yaparak dizi tarihinin en çok final yapma rekorunu tek başına göğüsleyen Doktorlar dizisinde Levent’in Ela’yı gelinlik içinde terk ettiği sahne herkesin unutulmazları arasında. Senin aşktan önce bir sürü önceliğin var beni senin benim sevdiğim kadar sevmiyorsun diyerek milyon tane saçma şey sayan beynine son anda plastik madde soktuğundan şüphelendiğimiz beyin cerrahı Levent Ela’yı gelin odasında öylece bırakıp düğünü terk etti. Tüm küfürlerin kesiştiği yerde durmayı başaran Levent evladım bu kız gelinliği giyince mi aklına geldi bunlar. Kardeşim madem evlenmek istemiyordun bahane üretecektin ayrılsaydın ya kızdan.

Adanalı

Eskiler hatırlar Yamaç Koçovalı ve heyecanı yok müziği yokken Maraz Ali ve Fark var şarkısı vardı. Maraz Alinin kafası mı attı açardı Cezadan Fark Var şarkısını şarkı bitene kadar en az 30 kişiyi yere serip stres atardı. Kendisi kötü yollara bulaşmış eski bir polisti. En yakın arkadaşı yavuz onu yakalamak ve adalete teslim etmek için yemin etmişti. Ancak Fark Var şarkısına kim dayanır. Pardon Maraz Ali’ye diyecektim. Final sahnesinde Yavuz Maraz Ali’yi yakalamayı başardı. Aralarında duygusal konuşmalar geçerken bizim gözler dolmaya başlamıştı ki Maraz ali silahını bırakmak için harekete geçtiği sırada vurularak yere düştü. Yavuz’un kucağında can veren Maraz Ali’nin sonu herkesi ağlattı.

Poyraz Karayel

Ayşegül ve Poyraz başlarından Zibilyon tane olay geçti. Yaşanan her kötü olayda Poyraz biraz daha keçileri kaçırdı. Delilik sınırlarında yaşayan Poyraz’ın aklını koruyan tek şey Ayşegül’ün hala hayatta ve yanında olmasıydı. Bu adam deliler gibi işkence gördü de Ayşegül’e kavuşma hayaliyle ayakta kaldı daha nasıl anlatayım. Tam her şey bitti Poyraz Ayşegül’üne kavuştu. Bambaşka bir hayata yelken açıp buralardan gidecekler dediğimiz sırada Ayşegül öldü. Son nefesini sevdiği adamın kollarında veren Ayşegül ve Ayşegül’ü ile birlikte son akıl kırıntısını da yitiren Poyraz Karayel uzun süre akıllardan çıkmayacak bir final yapan Poyraz Karayel, ben ağlamam yhaa diyen insanları bile ağlatmayı başardı.

Ezel

Tamam Eyşan’ı fazla sevmiyorduk. Hatta hiç sevmiyorduk ama Ezel’i sevmiştik mutlu olsun sevdiğine kavuşsun istemiştik. Ancak bırakmadılar. Eyşan Ezel’in kucağında son nefesini verdi. Eyşan’ın ölmesinden çok Ezel’in sevdiğine kavuşamaması ve kadersizliğine ağladık biz.