Bugünki makalemizde sizlere İkale Sözleşmesi PDF indir – PDF Kitap İndir ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda İkale Sözleşmesi PDF indir – PDF Kitap İndir ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İkale Sözleşmesi PDF indir, e-kitap sitemizde İkale Sözleşmesi kitabı ile ilgili data vereceğiz. Hasan Ali Özyörük tarafınca kaleme alınan İkale Sözleşmesi kitabı 400 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. İkale Sözleşmesi kitabını 9789750257902 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İkale Sözleşmesi kitap özeti, İkale Sözleşmesi pdf oku, İkale Sözleşmesi yandex, Hasan Ali Özyörük e-kitap pdf, İkale Sözleşmesi PDF Drive, İkale Sözleşmesi Epub ile ilgili indirme bağlantıları makalemizde.

İkale Sözleşmesi PDF Oku

İkale Sözleşmesi Kısa Özet

Bir dava açarken bir ihtimal şerhlerden ve monografilerden `ne` sorusuna cevap bulacaksınızdır fakat `iyi mi` sorusunu yanıtlayamazsınız. iş Davaları Dizisi tam da bu problemi çözmeyi planlıyor, size hem `ne` hem de `iyi mi` sualinin yanıtını vermek istiyor. Dava sürecinde yalnızca bilgiyi verip bir kenara çekilmiyor, sürecin her aşamasında sizin yanınızda, adeta hususi asistanınız şeklinde.

Dizi 7 kitabından oluşuyor. Fakat şuan için.

Dizinin bu kitabı; bir borçlar hukuku kurumu olan ikale anlaşmasinin iş hukuku yönünden incelenmesini içermektedir. Unutulmaya yüz tutmuş bu antak kalma tipi 2003 senesinde iş güvencesi sisteminin hukukumuzda düzenlenmesiyle adeta canlanmıştır, ikaleyle ilgili yasal bir düzenlemenin bulunmaması iş hukuku alanında mevzuya tereddütle yaklaşmayı gerektirmiştir. Zira iş ilişkisinin sona ermesi hususu her daim tartışılmıştır, iş hukuku ikale anlaşmasini dışlamamıştır. Lakin denetim kısmı yönünden değişik uygulamalar getirilmiştir. Borçlar hukuku denetimi iş hukuku kapsamı içinde bulunan ikale anlaşmaleri yönünden yetersiz kabul edilmiştir. Bunun neticesinde iş hukuku, yapısına uygun ölçütlerle ikale anlaşmalerini denetlemeye adım atmıştır. Bu kitapta ikale terimi iş hukuku çatısı altında, tüm yönleri ile incelenmeye çalışılmıştır.” (Tanıtım Yazısı)

Mevzu Başlıkları

İkale Terimi, İkalenin Hukukî Dayanağı ve Benzer Hukukî İşlemlerden Ayrılması
İkale Sözleşmesinin Kurulması
İkalenin Hukukî Denetimi

İkale Sözleşmesi PdF indirmek için Tıklayın

Yorum Yap