İngilizce en çok kullanılan evrensel diller arasında yer aldığı için kolay yoldan İngilizce konuşmak isteyenler İngilizcede en çok kullanılan cümle yapıları hakkında bilgi alarak kısmen de olsa İngilizce konuşmaya başlamaktadır. İngilizcede en çok kullanılan cümle kalıpları sayesinde günlük yaşam içerisinde en az derdinizi anlatabilecek kadar İngilizce öğrenmeniz mümkündür. Elbette sizlere sunmuş olduğumuz cümleler her şeyi anlatabileceğiniz anlamına gelmemektedir ancak bunları öğrenmeniz durumunda ciddi anlamda fayda göreceğiniz inancındayız.

Aslında İngilizcede en çok kullanılan cümle yapıları üzerinde araştırma yapmadan önce sizler bireysel olarak gün içerisinde en çok hangi cümleleri çok fazla kullandığınızı belirleyin. Bu kullanmış olduğunuz cümlelerin İngilizcelerini öğrenerek daha sağlıklı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Evrensel bir dil olan İngilizceyi konuşmaya başlamak için bir adım atacağım diyorsanız gelin yaygın olarak kullanılan cümleler nelermiş öğrenelim.

ingilizcede en çok kullanılan cümle yapıları

What is your name?
İsminiz ne?

Where are you from?
Nerelisiniz?

What’s wrong with you?
Neyin var?

He has a large income
Onun kazancı çok

You are a chicken
Sen bir ödleksin

He was born in New York
O New York da doğdu

How old are you?
Kaç Yaşındasınız?

I saw you in the garden
Seni Bahçede gördüm

l will study english this night
Bu akşam ingilizce çalışacağım

What nationality are you?
Uyruğun ne?

His father is doctor.
Onun babası Doktor.

l am going house
Eve gidiyorum

İlerleyen günlerde diğer cümle yapıları ile birlikte olmak üzere. Bizi takip etmeye devam edin. Bu sayede yeni cümle yapılarını öğrenerek ingilizcenizi bir üst boyuta taşıyabilirsiniz. Ayrıca sizler de çok kullanıldığını düşündüğünüz cümleleri bizlerle paylaşın. Bu sayede fikir alışverişi yaparak her birimiz ingilizcemizi daha fazla geliştirebiliriz.

Yorum Yap