Ülkemizin birçok yerine fiber internet gelmiş olsa da halen Telekom’un eski alt yapısını kullanarak internet ala kişiler bulunmaktadır. Eski sistem maalesef yeterli olmadığından dolayı kullanıcıların büyük bölümü internetlerinin alırı derecede yavaş olduğunu söylemektedir. Sizlerin de internet hızıyla alakalı sorunlarınızın olduğunu bildiğimizden dolayı sizlere internet nasıl hızlandırılır 2021 konusunda bilgi vereceğiz. Bizler de fiber internet kullanmayan ve bundan dolayı zaman zaman internetin yavaş olmasından yakınan kişileriz. Sizlere verdiğimiz yöntemleri deneyerek internet hızımızı ciddi oranda arttırdığımı belirtmek isteriz.

  1. İnternet tarayıcınızı yapılandırın, bu sayede grafikleri, animasyonları, sesleri, video ya da diğer multimedya içeriklerinin gösterilmemesini büyük oranda sağlayarak internet hızınızın artmasını sağlayabiliriz.
  2. İnternet trafiği yavaş olduğunda internette sörf yapmayı deneyin. Trafiğin en az olduğu vakitler yaptığımız analizlere göre hafta sonları ve akşam saatleridir. Bu saatlerde büyük ihtimalle internetiniz yavaş olacağından dolayı önemli işlerinizi bu vakitler dışındaki zamanlarda yapamaya çalışın.
  3. Önbelleğinizi etkili kullanın. Önbellek, en son ziyaret ettiğiniz internet sitelerini depolayan kısımdır. İnternet bağlantınızı hızlandırmak adına önbellek tahsisini tekrardan boyutlandırmanız ya da önbelleğinizi periyodik olarak temizlemeniz internet hızınızın ciddi derecede artmasını sağlayacaktır.
  4. Modeminizin doğru bir şekilde yapılandırılıp yapılandırılmadığını kontrol edin. Yanlış bir yapılandırma söz konusuysa mevcut hataları gidermeye çalışın. Eğer bu konuda bilginiz yoksa alanında uzman bir kişiden destek almanız mantıklı olacaktır.
  5. İnternete cep telefonunuzdan edge ile bağlanıyorsanız 3G’ye geçin veya ISDN, DSL, uydu, kablolu modemle değiştirin. Bu sayede internet hızınızın arttığınızı gözlemleyeceğinize emin olabilirsiniz.
  6. Çok daha hızlı internete sahip olma arzusundaysanız dededen kalma mevcut modemlerinizi rafa kaldırın. Adsl hızını 8 Mb/s’ye yükseltin veya Vdsl’e geçin. Bu sayede internet hızınız ciddi derecede artacaktır.

İnternet nasıl hızlandırılır 2021 konusunda vermiş olduğumuz bu bilgileri hayata geçirmenize rağmen internet hızınızda ciddi bir değişim söz konusu değilse büyük ihtimalle internet dağıtıcısı firmada problem vardır. Etrafınızda aynı firmadan internet alan kişiler varsa onlara da internet hızlarının nasıl olduğunu sorun. Eğer sorduğunuz kişilerin de interneti aşırı derecede yavaşsa sorun genel bir sorundur ve bu yüzden beklemeniz gerekmektedir.

Yorum Yap