Getir, koordinat bazlı canlı harita özelliğiyle iş ve çalışan arayanları birleşen yeni kuşak iş platformu Getirİş’i hizmetleri arasına ekledi. Şirket, 2019 yılından beri etkinlik gösteren iş platformu Hemeniş’in çoğunluk hisselerini satın alarak Getirİş markasını meydana getirdi. “Yakındaki iş, Getirİş” sloganı ile yola çıkan program kullanıcılarına iş ya da çalışan bulma süreçlerinde ve ardından vakit kazandıran bir platform olması hedefleniyor.

“Yakınındaki İş, Getirİş” sloganı ile 81 ilde aynı anda etkinliğe geride bıraktığımız Getirİş’i benzer servislerden ayıran en mühim özellik kullananların canlı harita üstünden iş ilanlarını, iş arayanların profillerini ve verdikleri hizmet detaylarını basitçe görebilecek olmaları. Uygulamada, çalışan arayan işletmeler, garsondan kuryeye, ön muhasebe elemanından satış temsilcisine istedikleri pozisyona ilişik emek harcama bilgilerini girerek bedava duyuru verebiliyor. İş arayanlar da ister sundukları hizmeti ister meslekleriyle alakalı verileri verip, kullananların kendilerine ulaşmalarını sağlayabiliyor. Hususi ders öğretmeninden elektrikçiye, tezgahtardan davetiye merkezi eksperine ve konut temizliğine kadar değişik hizmet gruplarında da iş ve çalışan arayanlar uygulamada buluşuyor.

Güvenilir etkileşim ön planda
Uygulamada çalışan ve iş arayanlar e-posta ya da telefon numaralarını paylaşmaksızın, program üstünden bedava bir halde mesajlaşarak ve görünümlü görüşme ile etkileşim kurabiliyor. Müracaat sürecinde taraflar onayladığı taktirde oluşturulan konuşma penceresi ise güvenilir bir görüşme sürecine imkân sağlıyor.

İnsanlarla güvenle çalışabilecek
Getirİş’ten Mesul Direktör İrem Namlısoy mevzu ile ilgili olarak, “İş ve çalışan arayanları güvenilir bir ortamda birleşen Getirİş hizmetimizi sunmaktan mutluyuz. Hemeniş’in çoğunluk hissesini satın alarak yeni bir hizmet alanına girmiş olduk. “Yakındaki iş, Getirİş” sloganı ile yola çıktığımız hizmetimizde, iş arayanlar yakın çevrelerinden iş buldukları takdirde vakit kaybetmeden, tek vesaitle veya yürüyerek işlerine gidebilecek. Çalışan arayanlar ise yakın çevrelerinden, kim bilir tanıdıkları insanlarla güvenle çalışabilecek. Böylelikle lüzum iş ve çalışan arayanların bireysel refahına destek olacak gerekse toplumsal anlamda bir yarar sağlayacağız” dedi.

Getirİş iyi mi çalışıyor?
Verdiği bilgiye nazaran, Getir ana ekranından Getirİş’i seçen kullanıcılar iş veya çalışan arama haline nazaran seçimini yaparak harita üstünden ve listede yakın çevrelerindeki iş ve çalışan ilanlarını görebiliyor. Kullananların sahip olunan tecrübelerini ekleyebildiği bir profil sayfası da tespit edilen uygulamada “duyuru ver” ve “profilimi yayınla” sekmelerinden duyuru başlığı ve açıklaması, emek harcama biçimi, ilanın yayında kalma zamanı şeklinde birkaç sekme doldurularak anlar içerisinde, bedava duyuru verilebiliyor.

Yorum Yap