Maaş bordrosu, özellikle kredi çekecek olan kişilerden banka yetkilileri tarafından istenen bir belgedir. Maaşını bankadan alan kişiler ilgili evrağı bankadan alıp almayacağını merak ettiğinden dolayı maaş bordrosu bankadan alınır mı konusunda sizleri aydınlatmak istiyoruz.

Soru: Maaş bordrosu bankadan alınır mı? Çocuğum burs başvurusu yapacak. İstenen belgeler arasında babaya ait olan maaş bordrosu gerekli. Ben herhangi bir kurumda çalışmamaktayım, emekliyim. Bundan ötürü elimde maaş bordrosu falan yok. Çocuğumun bursu alabilmesi için maaş bordrosunu mutlaka almam lazım. Maaş bordromu emekli maaşımı çektiğim bankadan alabilir miyim? Vereceğiniz bilgiler benim için çok değerli şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Sayın takipçimiz çocuğunuzun bursu şimdiden hayırlı olsun. Eğer emekli iseniz maaş bordrosu almanıza gerek yok. Emekli sandığından emekli olduğunuza dair bir belge almanız o belgenin yerini tutacaktır. Ama illaki yatan maaşa dair bir belge istiyorlarsa emekli maaşınızı çektiğiniz bankadan da belge almanız mümkün. Çocuğunuza eğitim hayatında başarılar dileriz.

Maaş bordrosu zor duruma düşmenize neden olacak bir evrak değildir. Almış olduğu maaş bardosunu kaybeden kişilerin bazıları bu evrak başkasının eline geçerse ne olur tarzında soruları sorarak panik yapmaktadır. İlgili evrak yasal olarak sıkıntı çekmenize neden olacak bir durumun oluşmasına neden olmaz. Bu nedenden dolayı panik yapmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Yorum Yap