Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

Anavatanı Güney Amerika olan patates aslında hiç de diyet yapılabilecek bir besin değildir. Bazı arkadaşların isteğine bağlı olarak sitemizde yayınlamak istediğimiz patates diyeti ismi altında patatesin diyette bir miktar tüketilebileceğini fakat patatesin tamamından bir diyet listesi yapılamayacağı hakkında bilgi verebiliriz. Peki; neden patates ile diyet yapılmaz? Ve diyetisyenler her zaman neden listelerde patates kullanmayı tercih etmez?

Patatesin diyet listelerinde tüketiminin olmamasının nedeni patatesin içeriğinin ekmekten bir farkının olmaması olarak kabaca açıklanabilir. Nişasta içeren patatesin vücuttan atılımı da oldukça zordur. 100 gram kadar bir patates içeriğinde 87 kalori bulunmaktadır. Karbonhidrat değeri 100 gram kadar patateste 21 gram civarındadır. Şeker içeriği de olan patates lif açısından da çok zengin değildir. Besleyici özelliği ile bilinen patates kilo verme diyetlerinde değil fakat kilo alma diyetlerinde bolca kullanılabilir.

Patates Diyeti İle Nasıl Zayıflanır?

Patates diyeti ile zayıflama isteğinde olan arkadaşlar mutlaka her öğünde bir tane haşlanmış patates yiyerek başka bir şey tüketmemeleri gerekir. Zira ekmek veya şekerli bir meyve ile tüketilen patates kalorisini ve besin değerlerini ikiye hatta bazen üçe katlamaktadır. Gllukoz, fruktoz ve sükroz barındıran patatesin glisemik indeksi de oldukça yüksektir.

Patates C vitamini içeriği ile zayıflamak isteyen kişilerin değil C vitamini eksikliği olan kişilerin rahatsızlıklarına destek olmaktadır. Patatesin bazı kişiler tarafından tüketilmesi mecbur olma nedeni potasyum eksikliği ile kalp sağlığını korumaya destek olan bir besin olduğu içindir.

Sağlıklı bir zayıflama ile fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler kesinlikle diyetisyenler tarafından kişiye özel olarak verilen diyetleri uygulamalı ve bu şekilde fazlalık olan kilolarından kurtulmaları gereklidir. Yapılan şok diyetler, dengesiz beslenme sistemleri kişinin zayıflamasına değil beden sağlığını bozmasına neden olur.

Kullanıcılar bunları da sordu

Patates diyeti ile 1 haftada kaç kilo verilir?

Yorum Yap