Retina Dekolmanı Tedavisi

Bedenimizde oluşan tüm hastalıklar kendine göre çok önemlidir. Fakat gözümüzde oluşan hastalıkların önemi vücudumuzda oluşan tüm hastalıklardan çok daha önemlidir. Çünkü gözümüz dünyaya açılan tek penceremizdir.

Kendimizi bile gözlerimizle gördüğümüzü biliriz. Gözlerde oluşan hastalıkların bir kısmı görme bozukluğuna yol açarken bazı göz hastalıkları körlüğe bile sebep olabiliyor.

Retinada oluşan bir rahatsızlık olan retina dekolmanı, halk arasında retina yırtılması olarak da anılmaktadır. Bu hastalık yaş ilerlemesine bağlı gözde oluşabildiği gibi, çarpmalardan ve vurmalardan dolayı da gözde oluşan bir hastalıktır.

Retina dekolmanı tedavisi son yıllarda uzman göz doktorları tarafından hassasiyet gösterilerek yapılan göz tedavilerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Retina Yırtılması Belirtileri Nelerdir?

Tıp dilinde retina dekolmanı olarak bilinen bu rahatsızlık, halk dilinde retina yırtılması olarak görülmektedir. Belirtileri hızla oluşan belirtiler değil de yavaş yavaş oluşan belirtiler de olabilir. Retina yırtılması belirtileri nelerdir?

  • Gözde ışık çakması
  • Yüksek miyop hastası olanlar
  • Gözüne darbe almış kişiler
  • Katarakt ameliyat sonrası gözlerin fazla kaşınması
  • Genetik sebepler
  • Göz önünde uçuşan cisim görüntüleri

Göz Sağlığı İçin Her Yıl Bir Kez Uzman Göz Doktoruna Muayene Olunmalı

Göz sağlığı tüm bedenimizin sağlığı gibi çok büyük önem taşır. Görme işlemimizi gerçekleştirdiğimiz gözlerimizi her yıl uzman bir doktor tarafından muayene ettirmeliyiz.

Gözlerimiz için gerekli olan tedaviyi ve bakımı uzman göz doktoru eşliğinde yaptığımızda hem göz hastalıklarımızı hızlı yakalayabilir. Hem de olağan bir hastalıkta hızlı bir tedavi uygulayabiliriz.

Yorum Yap