Bugünki makalemizde sizlere Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları PDF indir ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları PDF indir ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları PDF indir, e-kitap sitemizde Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları kitabı ile ilgili informasyon vereceğiz. Georgiy A. Astahov tarafınca kaleme alınan Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları kitabını 9786258327229 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları kitap özeti, Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları pdf oku, Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları yandex, Georgiy A. Astahov e-kitap pdf, Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları PDF Drive, Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları Epub ile ilgili indirme bağlantıları makalemizde.

Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları PDF Oku

Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları Kısa Özet

Anadolu’daki bağımsızlık mücadelesi için son aşama eleştiri seneler olan 1922-23 içinde Sovyet diplomatik ekibinin bir üyesi olarak Ankara’da bulunan Georgiy A. Astahov, Sovyetler Birliği’nde piyasaya çıkan Yeni Doğu dergisi için bu hareketli döneme dair izlenimlerini kaleme aldı.

Astahov’un 1936 senesinde Saltanattan Demokratik Türkiye’ye başlığı altında bir araya getirilen yazıları, savaşın taraflarına ve halen bi fazlaca genç bağımsızlık hareketinin hedef ve kazanımlarına dair oldukça yakında zamandan bir gözlemin eseri. Bu kitap Sovyetler’in Türkiye’deki toplumsal hareket ve iktidara olan bakışını sergilemesi yönünden da ilgi çekici bir örnek.

Astahov’un bilhassa cumhuriyetin duyuru edilmesinin derhal öncesinde Anadolu ve Ankara’daki sınıfsal yapılanmaveyair yorumları ve yerinde takip etmiş olduğu İzmir İktisat Kongresi ile ilgiliki gözlemleri, genç cumhuriyette emekçi sınıfların durumu üstüne kıymetli bir oldukça informasyon ve düşünce içermekte. Bunun bunun yanında Topal Osman Vakası, saltanatın kaldırılması, meclisteki ideolojik ayrışma ve Türkiye’deki komünist hareketin durumu da bu makalelerde kendilerine yer buluyor.

Saltanattan Demokratik Türkiye`ye: Kemalizm Tarihinin Ana Hatları PdF indirmek için Tıklayın

Yorum Yap