Bugünki makalemizde sizlere Teşhir Ürünü Ne Demek? Teşhir Ürünü Alınır mı? ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Teşhir Ürünü Ne Demek? Teşhir Ürünü Alınır mı? ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

İnternetten ya da mağazalardan bir ürün satın alırken teşhir ürünü diye ayrı satılan ürünler görürüz. Mağazalar, bu ürünleri kutulu ürünlere nazaran daha uygun fiyata satarlar. Peki teşhir ürünü ne demek? Niçin düzgüsel ürünlere nazaran daha uygun fiyata satılıyorlar?

Teşhir ürünleri, günümüzde insanların karşısına çeşitli alanlarda çıkabiliyorlar. Bu ürünler, başta fiyat olmak suretiyle çeşitli özellikleriyle insanoğlu için ilgi çekici gelebiliyor. Sadece birçok şahıs, teşhir ürünlerinin ne işe yaradığını bilmemektedirler. Bundan dolayı teşhir ürünlerini satın alan kişiler, hemen sonra bu ürünleri satın aldıklarına pişman olabiliyorlar.

Bundan dolayı teşhir ürünü ne demek, bu ürünler alınır mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Hepimiz de bu yazımızda sizler için teşhir ürünlerin ne işe yaradığını, bu ürünlerin avantajlarının ve dezavantajlarının neler bulunduğunu açıklamaya çalışacağız. Böylece rehberimizi inceleyerek teşhir ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara kolaylıkla yanıt bulabilirsiniz.

Teşhir Ürünü Ne Demek?

Bilhassa teknolojik bir ürün alırken teşhir ürünü tanımını oldukca sık duyarız. Teşhir ürünleri, mağazaların vitrinlerinde yer edinen yada ürün tanıtırken sergilenen ürünlerdir. Kısacası bir teknoloji mağazasına gittiğinizde elinize alıp incelediğiniz telefonlar, kontrol ettiğiniz televizyonlar birer teşhir ürünleridir.

Mağazalar, insanlara ürün hakkında düşünce vermesi için teşhir ürünlerini sergilerler. Düzgüsel olarak bu ürünleri sergileyebilmek için kutularını açarlar. Bunun haricinde insanoğlu sergilendiği için bu ürünleri mağazalarda kontrol ederler.

Teşhir ürünlerini çoğu zaman teknolojik ürünlerde duysak da doğal ki yalnız elektronik mağazalarda teşhir ürünleri yok. En basitinden bir ayakkabı almak istediğinizde vitrinde sergilenen, insanların denedikleri ayakkabılar da teşhir ürünleridir. Mağazalar çoğu zaman bu tür ürünlerde teşhir ürünü olduğundan pek indirim yapmazlar. Esasen kullanıcılar da bu ürünlerin teşhir ürünü olup olmadığına pek dikkat etmezler.

Fakat teknolojik cihazlar için durum aynı değil. Bahsettiğimiz benzer biçimde mağazalar, teşhir ürünlerini sergileyebilmek için ürünleri kutularından çıkartırlar. Bir teknolojik cihazın kutusunun açılmış olması, ürünü satın almak isteyenler tarafınca hoş karşılanmayabilir. Bu durum oldukça düzgüsel diyebiliriz. Şu sebeple kutusu açılmış bir ürün, kullanıcısına bazı sıkıntılar yaratabilir. Bu aşamada insanların aklına teşhir ürünleri güvenilir mi, teşhir ürünleri alınır mı benzer biçimde bazı sorular geliyor.

Teşhir ürünleri, başta tutarları olmak suretiyle kullanıcılarına çeşitli avantajlar sağlıyorlar. Mesela kullanıcılar, teşhir ürünlerini inceleyerek satın alacakları cihazın özelliklerini deneyerek anlayabiliyorlar. Bunun yanı sıra teşhir ürünlerin bazı dezavantajları da mevcut. Bu ürünler, oldukca sayıda kişiye sergilendikleri için fizyolojik hasar alabiliyorlar. Bunun yanı sıra bazı mağazalar, kutusundan çıkartmış oldukları bu ürünleri satarken takıları vermek istemeyebiliyorlar.

Bundan dolayı teşhir ürünü satın almayı düşünüyorsanız bu ürünleri satın alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı noktalar mevcut. Gelin şimdi bu noktalara hep beraber daha yakından göz atalım.

Teşhir Ürünü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Teşhir ürünlerine çoğu zaman fena ürün gözüyle bakılmaktadır. Bundan dolayı insanoğlu, teşhir ürünlerini web sitelerinden incelerken bile oldukca tedirgin olmaktadırlar. Ilk olarak tüm teşhir ürünleri alınır ya da alınmaz diye bir durum söz mevzusu değil. Şu sebeple teşhir ürünü satın alırken dikkatli davranırsanız kutulu üründen pek de bir farkı olmayan bir ürün satın alabilirsiniz.

Doğrusu teşhir ürünü satın alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı noktalar mevcut. Aksi takdirde satın almış olduğunuz ürün gerek fizyolojik yapısı gerekse aksesuar eksikliği benzer biçimde çeşitli sorunlarla sizleri pişman edebilir. Bundan dolayı teşhir ürünü satın almayı düşünüyorsanız şu noktalara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz:

Ürünün Durumu Iyi mi?

Teşhir ürünleri, genel olarak sıfır ürünlerden ayrımsız olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Sadece bu ürünler, birçok şahıs tarafınca mağazada kontrol edilmektedir. Bundan dolayı kim bilir teşhir ürünü satın alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim nokta ürünün durumunun iyi mi olduğudur. Belirttiğimiz benzer biçimde teşhir ürünleri her insana açık olarak sergileniyorlar. Bu yüzden de insanoğlu bu cihazları mağaza içinde kontrol edebiliyorlar. Doğrusu sıfır olarak alınan ürün aslen mağazada başkaları tarafınca incelenebiliyor.

Bu yüzden de bir teşhir ürünü satın almak isterseniz ilk olarak cihazın fizyolojik durumunu incelemelisiniz. İnsanlar, ürünleri kontrol ederken onlara fizyolojik zarar verebiliyorlar. Bu yüzden bu tür bir ürün satın alındığında ürünün kasasında çizik, darbe benzer biçimde sorunlarla karşılaşılabiliyor.

Aldığınız üründe herhangi bir mesele olmaması için bu tür ürünleri internetten almamanızı tavsiye ederiz. Eğer bir teşhir ürünü almaya karar verdiyseniz mağazaya gidip ürünün durumunu inceleyerek almanızı tavsiye ediyoruz.

Ürünün Kutusu Veriliyor mu?

Mağazalar, bahsettiğimiz benzer biçimde bu ürünleri sergileyebilmek için ürünleri kutularından çıkartıyorlar. Kutusundan çıkartılmış bir ürünü satın almak pek mantıklı bir düşünce benzer biçimde gelmeyebilir. Sadece bazı teşhir ürünlerini satın alırken satıcı mağaza kutusunu da verir. Bu yüzden bu tür ürünleri satın alırken pek sorun yaşamazsınız.

Fakat bazı satıcılar teşhir ürünlerini satarken kutusuz satıyorlar. Bu yüzden bu ürünleri satın almak isteyen insanoğlu, ürünün aksesuarlarını ve kutusunu alamamış oluyorlar. Bu durumdaki bir teşhir ürününü satın almak pek mantıklı olmayacaktır.

Bu yüzden bir teşhir ürünü satın almak isterseniz, satıcıya ürünün kutulu olup olmadığını kesinlikle sormalısınız. Eğer satıcı, ürünün kutusunu vermek istemezse bu durumda fiyat kısmında indirim beklemenizi öneriyoruz. Aksi takdirde kutusuz bir teşhir ürünü almak hem fiyat anlamında hem de sıfır bir ürün almak mevzusunda pek de mantıklı olmayabilir.

Ürünün Güvence Durumu Ne?

Bir ürün satın alırken en mühim şeylerin başlangıcında güvence durumu gelir. Her teknolojik cihazın arıza yapma ihtimali var. Bu yüzden de ürünlerin güvence durumu oldukça önemlidir. Bazı teknoloji şirketleri, teşhir ürünlerinin güvence durumlarında değişim yapıyorlar. Firmalar, kapalı kutudaki bir ürüne verdikleri güvence hizmetlerini teşhir ürünleri için vermeyebiliyorlar. Bu yüzden de bir teşhir ürünü satın almak isterseniz güvence durumunu iyi araştırmanız gerekiyor.

Büyük teknolojik mağazalarda satılan ürünlerde çoğu zaman güvence mevzusunda bir sorun çıkmıyor. Fakat mahalli, ufak teknoloji mağazaları bu mevzuda sorun çıkartabiliyorlar. O yüzden bir teşhir ürünü satın almak isterseniz, satıcınızla kesinlikle ürünün güvence durumu hakkında konuşmalısınız.

Ürünün Evvelinde Sergilendiğini Ihmal etmeyin!

Her insan yeni bir ürün aldığında oldukca mutlu olur. Bilhassa bu ürün sıfır bir ürünse kutu açılımı benzer biçimde şeyler insanlara mutluluk verir. Teşhir ürünleri, her ne kadar kullanılmamış da olsa, evvelinde mağazalarda insanoğlu tarafınca kontrol ediliyorlar. Bu yüzden bu ürünleri satın alırken bu durumu unutmamak iyi olacaktır.

Her teknolojik aleti satın aldığınızda bir risk durumu vardır. Teşhir ürünlerini satın alırken de bu risk durumları oluşacaktır. Belirttiğimiz noktalara ne kadar dikkat etseniz de bir teknolojik aygıt aldığınızı unutmamanız gerekmektedir. Eğer teşhir ürünü satın alırken bu ürüne ilk kere siz dokunacakmışsınız benzer biçimde bir fizyolojik durum beklerseniz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Teşhir Ürünü Alınır mı?

Birçok insanoğlunun aklında bir ürün satın alırken teşhir ürünleri satın alınır mı şeklinde sual oluşuyor. Ilk olarak bu soruya net bir yanıt verebilmek oldukca zor. Şu sebeple bu ürünleri satın almanın hem avantajları hem de dezavantajları var. Bu yüzden bu ürünlerin artı ve eksilerini karşılaştırıp bu probleminin en iyi yanıtını kendiniz bulmalısınız.

İlk olarak bu ürünler, kapalı kutulu ürünlere nazaran daha uygun fiyatla satılırlar. Bilhassa ürünün takıları da yoksa ürünü oldukca uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Fakat bazı mağazalar teşhir ürünlerinin fiyatlarında oldukca değişim yapmıyorlar. Mesela bu mağazalar, 4000 TL’ye satılan bir cihazın teşhir ürününü 3900 TL’ye satıyorlar.

Bu benzer biçimde durumlarda teşhir ürünlerini almak mantıklı olmayacaktır. Şu sebeple belirttiğimiz benzer biçimde bu ürünler mağazada hepimiz açık sergileniyorlar. Bu yüzden teşhir ürünleri ve kapalı kutulu ürünler içinde oldukca fiyat farkı yoksa kapalı kutulu ürün almanızı tavsiye ederiz.

Teşhir Ürünü Alınır mı

İade edilmiş ürünler de teşhir ürünleri kategorisine dahiller. Doğrusu bir telefon aldığınızı düşünelim. Sadece 3 gün sonrasında telefondan memnun kalmadınız ve telefonu iade ettiniz. Mağazalar bu ürünleri teşhir ürünü olarak sergiliyorlar.

Bu yüzden de sizin aldığınız teşhir ürünlerinin iade edilmiş ürünler olma ihtimali mevcut. Bu durum bazı insanların hoşuna gitmeyecektir. Bu yüzden bir teşhir ürünü satın alırken o ürünün iade edilmiş bir ürün olup olmadığını sormanızı tavsiye ederiz.

Son olarak bazı teknoloji marketleri teşhir ürünlerinin iadesini kabul etmiyorlar. Bunun için de ürünü satarken alıcıya ürünün değişiminin ve iadesinin yapılmayacağına dair bir sözleşme imzalatıyorlar. Eğer bu şekilde bir mağazadan ürün aldıysanız ileride sorun yaşayabilirsiniz.

Ürününüzün ana kartında bir mesele oluştuğunu düşünelim. Ana kart sorunlarında ürünün onarım edilmesi çoğu zaman problemi kati olarak çözmeyebiliyor. Eğer sizin bir teşhir ürününüz var ise ve ana kartında bir mesele oluştuysa ürününüz onarım edilecektir. Sadece sorununuz çözülmese değişiklik yapılmayacaktır.

Bu benzer biçimde durumlarla karşılaşmamak adına teşhir ürünlerini satın alırken güvenilir teknoloji mağazalarınızı tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Teşhir Ürünü: Genel Değerlendirme

Yeni bir ürün satın almaya karar verdiğiniz süre teşhir ürünü tanımıyla oldukca fazla karşılaşabilirsiniz. Bundan dolayı bilhassa teknolojik bir ürün alma sürecinde teşhir ürünü ne demek, bu ürünler alınır mı diye merak edebilirsiniz. Eğer teşhir ürünü hakkında data sahibi değilseniz sizler için hazırlamış olduğumuz bu rehber yardımıyla teşhir ürünleri hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Bir AVM’de ya da mağazaların bulunmuş olduğu bir caddede dolaşırken mağazanın vitrininde sergilenen ürünler dikkatinizi çekebilir. Mağazaların vitrinlerinde sergilenen bu ürünlere, teşhir ürünü denilmektedir. Mağazalar, günümüzde çoğu zaman elektronik ürün kategorisinde bu ürünleri kullanmaktadırlar. Bunun sonucunda teşhir ürünleri, aynı ürünün öteki versiyonlarına nazaran daha uygun fiyatlarla kullanıcılarına sunulmaktadır. Bundan dolayı teşhir ürünlerini almak mantıklı mı diye merak edebilirsiniz.

Ilk olarak her teşhir ürününün aynı kalite seviyesinde olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Bundan dolayı teşhir ürünü satın alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı noktalar mevcut. Bunlardan ilki, satın almış olduğunuz mağazanın teşhir ürünü ile beraber ürünün kutu ve aksesuarlarını verip vermediği olmalı. Bunun yanı sıra bazı teşhir ürünleri, fizyolojik olarak zarar görebiliyorlar. Bundan dolayı satın almayı düşündüğünüz ürünün fizyolojik durumunu da denetim etmelisiniz.

Eğer ürünün yapısının iyi bulunduğunu düşünüyorsanız ve mağaza, ürünün lüzumlu ekipmanlarını sizlere teslim edeceğini belirtiyorsa bu ürünleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ekipmanı noksan ya da fizyolojik olarak ziyan olmuş ürünler, daha uygun fiyatlarla kullanıcılara sunuluyorlar. Sadece bu ürünleri satın alırken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Teşhir ürünleri satın alırken tüm sorumluluğun sizde bulunduğunu unutmamanız gerekiyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz teşhir ürünü rehberindeki lüzumlu bilgilerle bu ürünler hakkında detaylı data sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra teşhir ürünleri ile alakalı sual ve düşüncelerinizi aşağıda yer edinen yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap