Dizilerin Birbirine Yakışan 7 Çifti

Dizilerde izlediğimiz o çiftlerden o kadar çok etkilendik onları o kadar çok sevdik ki o çiftlerin gerçekten var olduklarını ve bir yerlerde mutlu mesut yaşadıklarını bilmek istedik. Bazıları birbirlerine deliler gibi aşıktı, bazılarının aşkı tek taraflıydı. Ama yinede bizi kendilerine hayran bırakmayı başardılar. İşte bizleri Aşklarıyla ekran başına kilitleyen dizi çiftleri

  • Vatanım Sensin: HilalLeon

Belki de aşkları imkansız olduğu için onarı o kadar çok sevdik. Hilal vatan sevdalısı bir genç kızken Leon İzmir’i işgal etmiş yunan askerlerinin komutanın oğluydu. Kendisi ayrıca teğmen rütbesine sahipti. Ancak asker olmak istemiyordu. Yalnızca babasının sevgisini ve saygısını kazanmak için askerlik yapıyordu. Hilal ile birçok kez karşı karşıya geldiler. Ancak Leon her seferinde Hilal’i korumaya çalıştı. Hilal’e aşık olmaya başlayan Leon yavaş yavaş askerlik üniformasından uzaklaştı.

  • Kara Sevda: EmirZeynep

Kara sevda dizisinin iki kötü karakteri olan Emir ve Zeynep’in yaşadıkları bizi ekran başına kilitlemeye yetti. Emir Zeynep’i abisi yüzünden kullanmış ve kendine küfür ettirmişti. Ancak daha sonrasında aralarında oluşan çekim herkesi etkilemeyi başardı. Nihan’ın aşkına karşılık vermesini bekleyen Emir Zeynep’e karşı bir şeyler hissettiğini her zaman inkar etse de dizinin sonlarına doğru Emir’in Zeynep’e karşı olan hislerinin daha yoğunlaştığını gördük. Ama yine de Nihan’a karşı olan takıntısı yüzünden finalde hepimizin gözyaşı akıtmasına sebep olacak kararlar aldı.

  • Aşk-ı Memnu: BihterBehlül

Annesine inat olsun diye Adnan ile evlenen Bihter Adnan’ı sevdiğini iddia ediyordu. Başlarda Adnan’ın yeğeni Behlül ile anlaşamayan ve aralarında soğuk savaş olduğunu düşündüren Bihter ve Behlül yavaş yavaş birbirlerinin çekimine kapılmaya başladılar. Bihter sürekli olarak annesine benzemediğini dile getiriyordu. Ancak o da tıpkı annesi gibi kocasını aldattı. Behlül’e deliler gibi aşık olan Bihter Adnan’dan boşanmaya ve evi terk etmeye hazırdı. Ancak Behlül kaçmaktan korktu. Daha sonrasında Nihal ile evlenme hazırlığına giren Behlül’ün yavaş yavaş Nihal’e aşık olduğunu gören Bihter bu yükü daha fazla taşıyamayacağını hissetti ve Behlül’ün gözü önünde kendi canına kıydı. Final sahnesinde ise Behlül’ü Bihter’in mezarının yanı başında ağlarken gördük.

  • Suskunlar: EcevitAhu

Ecevit deliler gibi sevdiği çocukluk aşkından ıslahevinde yaşadı şeyler yüzünden ayrılma kararı aldı. Sevdiği kızı ve tüm arkadaşlarını geride bırakarak çocuk yaşında kendi ayakları üzerinde duran ve okuyarak Avukat olmayı başaran Ecevit yıllardır kaçtığı geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır. Eski arkadaşları, kardeşleri ile yeniden karşılaşan Ecevit her ne kadar onların dünyasından kaçmak istese de kaçmayı başaramaz. Yıllar sonra karşısında gördüğü Ahu ile birlikte çocukluğuna geri dönen Ecevit Ahu’yu aslında hiç unutmadığını fark eder. Ancak Ahu arkadaşı bilal ile sevgili olmuştur. Ondan uzak durmaya çalışır. Ahu ile bir araya gelmemeye çalışır. Ancak birbirlerini görmüşlerdir bir kere. Birbirlerine karşı olan hisleri kendileri kaçmaya çalışsa bile dışarıdan fark edilir derecedendir ve Bilal’in bunu fak etmemesi mümkün değildir.

  • Çukur: VartoluSaadet

Bir çocukluk aşkı daha çıkıyor karşımıza. Çukur’un sokaklarında birbirleriyle oynayan iki çocuk yıllar sonra tekrar karşılaşıyor. Ama bu kez ikisi de farklı konumlardalar Salih ismini değiştirip Vartolu olmuş. Çukur’a kendisinin varlığından haberi olmayan babası idristen intikam almak için gelmiş ve kendi öz abisini vurup babasından intikam almaa çalışmıştır. Saadet ise yıllar önce İdris Koçovalı tarafından sahiplenilmiş ve onun kızı gibi büyümüş. İdris’i babası bilmiş. Vartolu Saadet’in karşısına çıkmaktan çekiniyor bu yüzden onunla telefonda görüşüp Türkçe öğretmeni olduğu yalanını uyduruyor. Daha sonrasında okulun tiyatro salonunda perdelerin arkasından konuşuyorlar. Ancak saadet bu gizeme bir anlam veremiyor. Daha sonra Vartolu sadettin ile karşılaşan saadet bir bakışta onun çocukluk aşkı Salih olduğunu anlıyor.

  • İçerde: SarpMelek

Sarp ile olan ilişkileri ilk gününden itibaren heyecanını asla yitirmedi. Bizi de ekranlarımızın başına kilitledi. Sarp kebapçı Celal’in yanına sızmış bir polis memurudur. Melek ise Kebapçı Celal’in evlat edindiği kızdır. Ancak kendisi aslında Celal’in öz kızıdır. Her neyse buralar karışık. Avukat olan Melek Celal babasının adamı Sarp ile bir ilişki yaşamaya başlar. Melek tıpkı ismi gibi melek gibi bir kızdır. Kebapçı Celal Melek ile birlikte Mert isimli bir çocuğu da evlat edinmiştir. Melek ve mert kardeş gibi büyümüşlerdir. Daha sonra mert celal babanın emri ile polis olmuş ve celal babaya bilgi sızdıran gizli bir polistir. Sarp meleğe yıllar önce kaybettiği ve annesine bulmak için söz verdiği bir kardeşi olduğundan söz eder. Mertte yıllar önce kaybettiği abisini aramaktadır. Melek olayları araştırır ve ikisinin kardeş olduğunu bulur. Tam Sarp’a her şeyi anlatacakken Sarp’a ateş edileceğini anlar ve kendisini onun önüne atarak hayata gözlerini yumar. Sarp ve melek aşkı da bu şekilde son bulur. Hikayenin en temiz ve en masum insanı yapılan kötülüklerin bedelini ödemek zorunda kalır.

  • Çukur: YamaçSena

Yamaç yıllar önce Çukur’u terk etmiş barlarda şarkı söyleyen ve kimyagerlik yapan genç bir adamdır. Bir gün yolu sokakta kalmış ve başı belada olan bir kızla kesişir. U kızın adı senadır senaya yardım eden yamaç onu evine alır. Aralarında oluşan çekim kendisini ilk günden belli eder ve yamaçla sena sevgili olurlar. İlişkileri daha bir haftayı doldurmadan Yamaç Senaya evlenme teklifi etmeye karar verir. Evinin en güzel köşesine koyduğu Erkin Koray’ın kendi gitarını satan yamaç bu parayla Sena’yı Paris’e götürür ve ona orada evlenme teklif eder. Sena evlenme teklifini kabul ettikten hemen sonra nikah masasına oturan çift orada evlenirler. Ancak her şey planladıkları gibi gitmez bir gece Yamaç’ın kapısı çalar ve Çukur’a geri dönmesi gerektiğini anlar. Sena’yı bilmediği bir ülkede hiçbir açıklama yapmadan yalnız bırakmak zorunda kalır.