Hayatımızın büyük bir bölümü uykuda geçiyor. Üzerinde sürekli uyuduğumuz yatakların aslında mayt adı verilen ve insanların beden artıklarından beslenen canlılarla dolu olduğunu biliyor muydunuz ? Bu mayt adı verilen canlılar gözle görülmeseler de, yataklarımızda bizlerle beraber uyuyor ve bizlerin deri döküntüleri gibi artıklarından besleniyorlar. Peki yataktaki mikropları temizlemenin bir yolu yok mu ? elbette var. Yataktaki mikropları temizlemek için ayrıca kimyasal malzemelere de gerek yok. Evinizde bulunan doğal temizlik ve dezenfektan ürünleri ile de yataktaki mikropları kolayca temizleyebilirsiniz.

Yatak Temizliği

Bahar temizliğinde hanımlar tüm evi dip köşe temizler. Ama bu temizlik sırasında nedense yatak temizliği pek akla gelmez. Bahar temizliği sırasında yatak temizliğini de atlamamak gerekir. Şimdi sizlere yataktaki mikropları temizlemek için doğal formül önereceğim. Öncelikle gerekli malzemeleri verelim. Ardından da yataktaki mikropları temizlemek işlemi nasıl yapılır , yatak temizliğinin pratik yolu konusuna geçelim.

Yatak Temizliği İçin Kullanılacak Doğal Malzemeler

  • 500 gr karbonat
  • 20 damla lavanta esası
  • Elektrik Süpürgesi

Yatak Temizliğinin Pratik Yolu-Yatak Temizliği -Yataktaki Mikropları Temizlemek İçin

Karbonatı bir poşetin içine koyup, lavanta esasını içine karıştırın. Poşetin ağzını sıkıca tutarak, iyice çalkalayın. Elde ettiğiniz karışımı, eşit şekilde yatağın üzerine serpin. Elinizle dağıtarak yatağın içine nüfuz etmesini sağlayın. 2 saat bekleyin. Ardından Elektrik süpürgesi yardımı ile yatağın üzerini süpürün.

Peki bu işlemin faydası ne olacak. Yatağın üzerine serpmiş olduğunuz karbonat lavanta esansı karışımı, yatağın içine işlemiş olan mikropların ve tozun üst yüzeye çıkmasını sağlayacak. Ayrıca yatağınızın mis gibi kokmasını sağlayacak. Bu sayede tertemiz ve mis gibi kokan bir yatağınız olacak. Bu da daha sağlıklı ve daha güzel bir uyku için oldukça gerekli. Unutmayın ki, sağlık her şeyden önemli. Siz hem kendinizin hem de diğer aile fertlerinin yatağını bu şekilde temizleyebilir ve gönül rahatlığı ile uyuyabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Yorum Yap