Bugünki makalemizde sizlere Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek PDF indir ile ilgili yazıyı paylaştık.Yazımızda Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek PDF indir ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek PDF indir, e-kitap sitemizde Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek kitabı ile ilgili informasyon vereceğiz. Roana Carey tarafınca kaleme alınan Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek kitabı 561 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek kitabını 9799752890014 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek kitap özeti, Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek pdf oku, Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek yandex, Roana Carey e-kitap pdf, Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek PDF Drive, Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek Epub ile ilgili indirme bağlantıları makalemizde.

Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek PDF Oku

Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek Kısa Özet

1930`lu senelerda sıra sıra yürüyoruz. Heider, Bush, Şaron, Le Pen… Birer birer sökün ediyorlar, hem de olanca pervasızlıklarıyla. Filistin, ABD`nin 11 Eylül`den sonraki yeni saldırganlığından ve Afganistan`daki intikam operasyonundan da cesaret alan Şaron`un ezme politikasıyla beraber, aslen tüm ülkeler ve politikacılar yönünden bir turnusol kâğıdı işlevi görüyor:

Tüm yeryüzünü bir “çıkar ağları”yla saran “yüksek siyaset”nın gerekliliklerine mi mahkûmsunuz, yoksa yarım yüzsenedir kendi anayurdu olan topraklarından sürülmüş, devletler katında çevrilen türlü dolaplarla hakları yok sayılan, her gün birkaç evladını toprağa vermeye alıştırılan, bunların üzerine bir de utanmadan “terörün müsebbibi” olarak gösterilmeye çalışılan bir halktan mı yanasınız?

Ya bizim seyrettiğimiz çizgi? Yerli yersiz her fırsatta halkının yüzde 99`unun Müslüman olmasıyla övünen, fakat iş Filistin halkının görmüş olduğu zulme karşı çıkmaya vardığında nedense aklına ansızın Filistin`in devrimcilere kucak açtığından tutun da Ermeni lobisine karşı Yahudi lobisinin bizi iyi mi desteklediğini getirip, Kıbrıs sorununda İsrail`in bizim tarafımızı tutmasına övgüler düzüp, İsrail`le ekonomik ilişkiler sebebiyle kem küm edercesine vaziyeti yönetim etmeye çalışan, ağızdan kazara bir kez “soykırım” çıkarıp sonrasında yedi kez özür dileyen bir başbakanla yönetim edilen bir ülke olan Türkiye`nin politikası?..

Yeni İntifada: İsrail`in Apartheid Politikasına Direnmek, Roane Carey`in derlediği ve Chomsky, Edward Said, Azmi Bişara, Ömer Barguti, Salman Ebu Sitta ve başka yazarların yorumları ve analizleriyle, Filistinli evlatların tanıklıklarının olduğu bir emek verme. Bu kitapta, Oslo anlaşmalarının içyüzü, Arafat`ın ve Filistin Yönetimi`nin basiretsizliği, Filistin halkının sefalet koşullarında devam eden direniş direnimi, gencecik evlatların ölümle dans eden cesaretleri ve dünyanın dört bir yanında var güçleriyle çabalayan yardım kuruluşları, insan hakları örgütleri ve sıra sıra vicdanlı bireylerin müthiş koşullardaki fedakâr çabalarının hikâyesini okuyacaksınız.

Yeni İntifada İsrail’in Apartheid Politikasına Direnmek PdF indirmek için Tıklayın

Yorum Yap